وبلاگ همسفر عاطفه فلاح
 
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
بعد از گذشتن از وادی تفکر و شناخت ماهیت و ذات وجودی خودمان و اینکه حتماً در آفرینش انسان‌ها و موجودات هدفی وجود داشته است، اکنون قدم در منزلگاه و وادی دیگری می‌گذاریم و لازم و ضروری است که چشمانِ مه‌گرفته و غبارگرفته از حس‌ها و انرژی منفی خود را بزداییم و آنها را به حقیقتی غیرقابل‌انکار بازکنیم.
وادی و منزلگاه سوم: باید دانست که هیچ موجودی به‌اندازه خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.
در این وادی، چند نکته مهم و ضروری به ما یادآور می‌شود؛
اینکه باید همواره مشکلات و سختی‌های زندگی خود را به‌عنوان بازپرداخت بدهی خود، بپذیریم و همیشه و در همه حال مسئولیت کارهایمان را خودمان بر عهده بگیریم و اینکه همواره باید سعی‌کنیم تا مسائل و مشکلاتمان را با تفکر و تدبر حل نماییم و ازنظر مشورتی دیگران استفاده کنیم.
این وادی به زیبایی هر چه تمام به ما گوشزد می‌کند که اگر در زندگی متحمل مشکلات و سختی‌های فراوان شده‌ایم و اگر تا امروز به زیبایی هر چه تمام، کم‌وکاستی‌های زندگی خود را، گردن دیگران می‌انداختیم و از زیر مسئولیت‌های زندگی خود شانه خالی می‌کردیم، دیگر بس است.
یک مسافر زمانی که پای در کنگره می‌گذارد و در مسیر درمان و آموزش قرار می‌گیرد، شرط اولیه درمان این است؛ که ابتدا باید مصرف‌کنندگی خود را بپذیرد و بپذیرد که خودش، فقط و فقط خودش، چه آسیب‌هایی را به جسم و روان و شهر وجودی خودش وارد کرده و سیستم داخلی بدن خود را از چرخه طبیعی خارج کرده است و عمیقاً به این نکته خیلی مهم برسد؛ که اگر او امروز بیمارِ اعتیاد است و در وادی اعتیاد قرارگرفته است، فقط و فقط خودش بوده است و به این باور مهم برسد که حتماً می‌تواند درمانگر خودش باشد و تنها کسی که می‌تواند در این امر مهم به او کمک کند، فقط خویشتن خویش می‌باشد. راهنما در کنگره ۶۰، فقط و فقط نقش بلد راه را دارد و راه را نشان می‌دهد و حرکت و کار اصلی را خود رهجو باید آغاز نماید؛ نه راهنما، نه همسفر و نه هیچ‌کس دیگر.
یک فرد مصرف‌کننده در ابتدا درمان باید خواست‌هایی را خودش در خودش به وجود آورد و در ادامه در جهت درمان خودش بایستد و راه درمان را پیش بگیرد و در ادامه راهنما و همسفر نیز به او کمک می‌کنند.
مسافر قبل از ورود به کنگره ۶۰، تحت القائات نیروهای شیطانی و اهریمنی قرارگرفته است و خودش اجازه داده است؛ که شیطان یا همان ماده به زیباترین شکل ممکن وارد افکار و شهر وجودی‌اش شوند و فرماندهی جسم و روانش را به‌آسانی در اختیار اهریمن قرار داده است و خمر باعث شده است که پرده و پوشش و حجاب ضخیمی بر روی عقل و احساس و ادراک او قرار گیرد و او را از مسیر درست زندگی بازدارد.
یک همسفر هم به همین‌گونه، در همسفر خمر؛ که همان منیت ها، خشم‌ها، ترس‌ها و ناامیدی‌هایش است، به‌صورت پوشش و حجاب بر روی عقل و احساسش و ادراکش قرارگرفته است و باعث می‌شود که او نتواند راه درست را تشخیص دهد.
با قرار گرفتن مسافر و همسفر، باهم و در کنار هم در مسیر آموزش‌های کنگره، کم‌کم به خودشان کمک می‌کنند که این پرده و پوشش کنار رود و زندگی پر از آرامش، روی خود را به آنها بگشاید، به‌شرط اینکه سه اصل مهم در وادی سوم همواره رعایت شود.
نگارنده: کمک راهنما سرکار عاطفه
تایپ : همسفر فتانه
عکس : همسفر فریده[ یکشنبه 28 آبان 1396 ] [ 12:19 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

امیدوار هستم بهترین علم و آموزش را از کنگره 60 برداشت نمایید.

توضیحاتی راجع به تصویر سازی :

همسفر نازنین:
همیشه رهایی مسافرمان را باید تصویر سازی کنیم . همیشه لحظه ی گل گرفتن روز تولد را تصویر ذهنی بگیریم تا مسافر بتواند خوب سفر کند . تصویر سازی در دو نوع مثبت و منفی است که هر دو  بسیار تاثیر گذارند.
تصویر سازی منفی این که مدام نگران باشید و بفکر این باشید که مسافر خوب سفر نکند!!
وقتی شما تصویر سازی میکنید ، در ابتدا بسیار ضعیف است و رفته رفته که به آن فکر کنید بسیار قدرتمند میشود و رها شدن از آن بسیار سخت . باید در همان ابتدا آن را از ذهن بیرون و یا تصویر سازی مثبت را جایگزینش کنیم

امواج ذهنی باید  7 هرتز باشد تا فرد بتواند بخوابد ولی وقتی شدیداً فکر می‌کند امواج 20 هرتز است و وقتی عصبانی است 40 هرتز است وقتی امواج آن‌قدر بالاست خواب سخت می‌شود و فرد با این امواج بالا هر چه سعی کند نمی‌تواند بخوابد!
پس باید تمامی افکار منفی را دور ساخته و تصویر ذهنی مثبت را جایگزین تصویر سازی منفی کنیم ، تمام تصویر سازی های ما ، اتفاق خواهد افتاد زیرا ما به آنها انرژی میدهیم .
انسانهای اهل بصیرت از خود سوال بسیار میپرسند.
همیشه از فکر خودمان سوال کنیم که مرا به کجا میبری؟ بسوی امید یا ناامیدی؟ به سوی ترس یا شجاعت؟ به سوی شک و تردید نسبت به مسافرم یا به سوی اطمینان؟ و در نهایت این شما هستید که انتخاب میکنید به سوی کدام بروید.


در سی دی جهان ذهن راجع به وادی پنجم صحبت میشود.

در جهان ما تفكر، قدرت مطلق حل نیست .بلکه توام با رفتن و رسیدن ، آن را كامل می نماید
بایستی حرکت کرد و تا حرکت انجام نشود، اتفاقی نخواهد افتاد . فکر و تفکر ، به تنهایی حلال مشکلات نیست...


ادامه مطلب

[ یکشنبه 28 آبان 1396 ] [ 09:30 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]

بنام خدا

سلام عاطفه هستم همسفر

انسان‌ها فکر می‌کنند؛ که بهترین راه کوتاه‌ترین راه است؛ زیرا افراد برای رسیدن به مطلوب همیشه باعجله پیش می‌روند و درراه خود صبوری پیشه نمی‌کنند و تصورشان این‌گونه است؛ که بدون سختی پیش بروند و در اصطلاح یک‌ شبه ره صدساله را طی نمایند؛ ولی این نکته را متذکر می‌شوم که چون تمامی این راه‌ها نادرست است و بدون هیچ تفکری، توسط فرد مصرف‌کننده انتخاب می‌شوند درنهایت، بی‌نتیجه و خام باقی می‌ماندما نیز تاکنون به چند شیوه ترک اعتیاد روی آورده بودیم.

ترک سقوط آزاد؛ که با قطع سریع مواد مخدر و بدون استفاده از هرگونه دارویی صورت می‌گیرد؛ که این روش از قدرت تخریب بالایی ازلحاظ روحی و روانی و شوک جسمی به فرد است.

ترک شبه سقوط آزاد: پس از قطع فوری مصرف و در طول هفته اول برای کاهش درد بیمار از دارو استفاده می‌گردد.

ترک به روش سنتی: این روش نسبت به روش‌های بالا نتیجه داشته؛ ولی امکان بازگشت فرد نیز وجود دارد.

و دیگر تجربیاتِ مسافرم، ترک با داروهای عطاری و گیاهی، استفاده از داروها و قرص‌های تبلیغاتی ماهواره، ترک با متادون و... بوده است.

تمامی روش‌هایی؛ که برای ترک اعتیاد وجود دارد، مدت اندکی این امکان را به فرد مصرف‌کننده می‌دهد تا بدون مخدر زندگی کند. فرد مصرف‌کننده در تجربه اولِ خود، مصرف را جهت لذت‌جویی انجام می‌دهد؛ ولی باگذشت زمان، مصرف او صرفاً برای رهایی از حالت‌هایی نظیر قفل شدن مغز توسط شیشه و... انجام می‌گیرد.

همه بر این باور بودند؛ که اعتیاد درمان ندارد و فقط باید بعد از قطعِ مصرف، شخص همیشه تحت نظر باشد تا بتواند خود را در شرایط سالم حفظ بنماید؛ اما باروی کار آمدن انجمن احیای انسانی کنگره ۶۰، با شیوه‌ای نوین در عرصه درمان اعتیاد، باورها دگرگون شد. اکنون سال‌های سال است؛ که با روش کاهش تدریجی و مصرف پله‌ای، شاهد رهایی و درمان اعتیاد هستیم.

بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین راه برای درمان این است؛ که شخص مصرف‌کننده همان‌طور که در طی مدت‌ها پله‌ها را بالاآمده، کم‌کم از همان پله‌ها، با آگاهی و به‌آرامی پایین بیاید. این افراد با مصرفِ مداوم ،خود را تبدیل به غول یخی کرده‌اند و نمی‌توانند از سرما ۶۰ درجه خود را به گرما برسانند.پس این مطلوب باید تدریجی و پلکانی صورت بگیرد تا بدون هیچ آسیبی، فرد درمان شود.

روش  Dst؛ فرمولی آزمون شده است و در این روش، می‌توان میزان مخدر الکل و هرگونه موادی که فرد را از حالت طبیعی خارج می‌کند را کم کرد و در پایان به رهایی رسید. در این روش لازم نیست فرد با دوستان گذشته خود قطع رابطه کند. او دیگر با دیدن و دسترسی داشتن به مواد مخدر حالش دگرگون نمی‌شود و دیگر نیازی نیست به محل‌هایی که در حال استفاده از مواد هستند رفت‌وآمد نکند؛ زیرا در روش Dst مخدرهای طبیعی بدن فعالیت خود را از سر می‌گیرند؛ چون احتیاجات فرد را فراهم می‌کنند، میل استفاده به مواد به صفر می‌رسد و طبق فرمایش جناب مهندس اگر شب فردی در انبار مواد بخوابد و به‌راحتی به خواب برود درمان اتفاق افتاده است. ما شاهد این حالت در مسافران کنگره ۶۰؛ که به درمان رسیده‌اند هستیم.

و در آخر امیدوارم؛ که مسافر من هم؛ چون دیگر اعضای کنگره ۶۰ با استفاده از روش معجزه‌گر Dst به درمان برسد و رحمت ایزدی شامل حال همه ما باشد.

 

نگارنده:همسفر عاطفه لژیون ششم

تایپ: همسفرعبدالحسینی


[ شنبه 27 آبان 1396 ] [ 01:00 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]

به نام قدرت مطلق
سه روش متداول در ترک اعتیاد وجود دارد:
۱_ روش ترک اعتیاد با قطع سریع مصرف مواد مخدر و بدون استفاده از دارو
۲_ روش ترک اعتیاد با قطع سریع مصرف مواد مخدر و استفاده از دارو
۳_ روش ترک اعتیاد سنتی با کاهش تدریجی مصرف مواد مخدر
۴_ روش درمان تدریجی یا به عبارتی DST
روش اول: در این روش، بیمار به‌یک‌باره مصرف مواد مخدر را قطع می‌کند؛ بدون آنکه دارو یا ترکیبی را جایگزین مصرف مواد بکند. به این روش، سقوط آزاد یا ترک یابویی گفته می‌شود. در این روش به علت قطع مصرف مواد مرحله عکس‌العمل‌های آشکار؛ که یک تا دو هفته طول می‌کشد، بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود؛ اما نشدنی نیست و کسانی هستند؛ که این عوارض را تحمل می‌کنند. بزرگ‌ترین عیب این روش این است؛ که یک شوک مخرب جسمی و روحی به بیمار وارد می‌کند و باعث می‌شود؛ که بعضی از قسمت‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی بدن، چه‌بسا تا آخر عمر؛ هیچ‌وقت فعال نشود و اکثراً دچار عدم تعادل در درازمدت هستند و یا به تیک‌های عصبی دچار می‌شوند.
روش دوم: این روش ترک اعتیاد، «شبه سقوط آزاد» نامیده می‌شود. بدین ترتیب؛ که پس از قطع فوری مصرف مواد مخدر و در طول هفته اول، برای کاهش عوارض و دردهای بیمار از دارو استفاده می‌شود. این همان روش رایج بین‌المللی است؛ که در ایران و  آگهی‌های ترک اعتیاد وجود دارد و به دلیل نادیده گرفتن زمان، بازسازی سیستم‌های تولید مواد شبه افیونی در بدن اتفاق نمی‌افتد. این روش فرق چندانی با روش سقوط آزاد و عوارض حاصل از آن ندارد.
روش سوم: به دلیل کاهش تدریجی مصرف مواد به این راه، ترک سنتی گفته می‌شود و از زمان‌های قدیم تاکنون مرسوم بوده است. در ترک سنتی هرروز از مصرف مواد مخدر کم می‌شود تا به‌تدریج به صفر برسد؛ مثلاً مقداری تریاک یا شیره را در ظرف آبی حل کرده و سپس به‌جای مصرف مواد روزانه، چند پیمانه مشخص از این شربت می‌خورند و به‌جای مقدار خورده شده، آب می‌ریزند تا رقیق‌تر شود.
روش چهارم: روش درمان تدریجی یا به عبارتی روش  DST؛ که در این روش با توجه به اینکه مدت بازسازی سیستم‌های شبه افیونی بدن ۱۰ یا ۱۱ ماه طول می‌کشد. میزان مصرف شربت OT به‌مرورزمان در این مدت، کاهش می‌یابد و فرد در این مدت عوارض چندانی نخواهد داشت و پس از ۱۱ ماه، مواد مصرفی به صفر می‌رسد و شخص هیچ‌گونه وابستگی به مواد ندارد و از طریق آموزش‌ها در این مدت، جسم، روان و جهان‌بینی فرد به تعادل می‌رسد.
اما تجربه من راجع به روش DST و مسافرم: باید بگویم؛ که با ورود مسافرم به کنگره، ابتدا مسیر برایشسخت بود؛ ولی به‌مرورزمان و بالا رفتن آگاهی‌ها و گرفتن آموزش‌های کنگره و همچنین پله‌هایی؛ که به‌مرورزمان طی کرد و همچنین از گفته‌های خودش به نظر می‌رسد؛ که سیستم شبه افیونی داخل بدنش در حال بازسازی است و هرروز حس جدیدی در درونش احساس می‌کند و انرژی وصف‌نشدنی را در درون خود می‌بیند و انگار؛ که تولدی دوباره را در خود احساس می‌کند.
و اما راجع به روش‌های دیگر: من با توجه به گفتهٔ یکی از دوستانم؛ که تجربه ترک سنتی را، در همسرش داشت و می‌گفت: بااینکه همسرم، حدود ۱۰ سال است؛ که مواد مصرف نمی‌کند؛ ولی در خودش همیشه احساس خلأ و ناامیدی می‌کند و همیشه از این موضوع ناراحت است. به همین علت در برقراری روابط اجتماعی مشکل دارد.
 به خاطر آشنایی و قرار گرفتن در کنگره ۶۰ خدا را شکر می‌کنم. برای همه افرادی؛ که بیرون در حال مصرف مواد هستند و هنوز بانام کنگره ۶۰ هیچ آشنایی ندارند، دعا می‌کنم.
 امیدوارم شاهد رهایی همهٔ سفر اولی‌ها در کنگره ۶۰ باشیم.

 نگارنده :همسفرلیلا از لژیون ششم
تایپ: همسفر عبدالحسینی
عکس: همسفر فریده[ شنبه 27 آبان 1396 ] [ 12:53 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
سلام دوستان زینب هستم همسفر

ما برای هرکاری در ابتدا باید قالب آن را بسازیم
قالبهای معیوب از رده خارج میشوند و قالبهای سالم باقی میمانند ، مانند کنگره که قالب قوی از فرد میسازد و حداقل کار آن احیای انسان است
افراد باید گره های درونی خود رابیابند تا بتوانند قالبی خوب ، بسازند . انسان فرمانروای شهر وجودی خود است ،اما  افراد مصرف کننده این فرمانروایی را ندارند و اختیار خود را نیز در دست ندارند و باید به روش پلکانی به درمان برسند

سلام دوستان لیلا هستم همسفر

 مهمترین بحث در مورد انسان قالب اوست وبرای داشتن قالبی محکم و خوب باید در کنگره آموزشها را درست گرفته و در زندگی کاربردی کنیم و فرمانبرداری خوب باشیم و تا بتوانیم قالبی محکم واستوار باشیم ودر ادامه راهنمای خوبی در کنگره باشیم ودر این راه باید عزمی راسخ داشته باشیم

Image result for ‫مشارکت‬‎[ شنبه 27 آبان 1396 ] [ 12:38 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عاطفه هستم همسفر 
بسیار خوشحال هستم مجددا دور هم جمع شده ایم ،انشالله که بهترین آموزشها را در فضای پاک کنگره برداشت کنیم، تمامی موانع و مشکلات با خواسته ی خود ما به کنار خواهند رفت شرط بر انکه خود نیز بخواهیم مشکلات بر سر راهمان نباشند

Image result for ‫مشارکت‬‎
تاریخ سی دی ساختن قالب  ؟
قبل از شکل گیری کنگره در تاریخ ۷۶.۱.۳۱
در اوایل سی دی جناب مهندس راجع به محبت سخن میگویند . توضیحی راجع به آن :

محبت باید به اندازه و کافی باشد ، اگر کم بیاید خشکسالی میشود و اگر زیاد ببارد ویرانه ببار میاوردـ نتیجه اینکه چه در زندگی و چه در محبت ، باید تعادل نیز رعایت شود

ما درکنگره ۶۰ از همان سفر اول مشغول به ساختن قالب هستیم
این سی دی مربوط به ماه سوم سفر جناب مهندس بوده که این نشان دهنده محکم قدم برداشتن بوده است.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 23 آبان 1396 ] [ 11:17 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
سلام دوستان لیلا هستم همسفر
هر انسانی که آسایش و آرامش از او گرفته میشود شرایط برای رشد فراهم شده واینکه در مسیر سفر باید آهسته و آرام حرکت کرد نه خیلی تند حرکت کرد در این جاده که سبب ریزش قندیل ها وسقوط خواهد شد و نه در یکجا ساکن ماند و صراط مستقیم راهی است پر فراز ونشیب که باید در این راه از ضد ارزشها دوری کرد واینکه وعده ی خداوند دروغ نیست وحتما به نتجه مطلوب که همان رهایی است میرسیم


سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
شخص مصرف کننده در ابتدا جهت لذتجویی مصرف را اغاز و در میان راه که گرفتار گردید ، از سر ناچاری مصرف را ادامه میدهد.تمام احساسش یخ زده و بدون حس است و او باید قدم به قدم به سوی درمان بیاید
همه انسانها لذت طلبندولی باید به عاقبت کار اندیشید ، باید در صراط مستقیم گام برداشت تا  نیروی ایزدی  همواره کمک حالمان باشد[ سه شنبه 23 آبان 1396 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
بیایید اخرین دغدغه خویش را در زندگیمان بیاد آوریم ،آخرین روزی که حالمان خوش نبود و هجوم مشکلات مارا بر زمین نشانده بود... اتفاقی که برایمان جنبه ی آموزشی داشته است 
تابحال پیش آمده در خلوت و تنهاییمان  به "چرایی" آن اتفاق بفکر فرو رفته باشیم ؟

آیا تابحال به این فکر کرده ایم که آن اتفاق "آموزشی" برایمان داشته است ؟ آیا برایمان رشدی داشته است؟
افرادی که اهل بصیرتند ، برای بدست آوردن پاسخ این سوال ،از خود  بسیار سوال میپرسند و بدنبال ریشه یابی آن هستند . ما در کنار آموزشهایمان بدنبال بالا بردن دانایی خود هستیم ،بدنبال پیشرفت و تکامل .
بیایید از اتفاقات ساده رد نشویم و به آن فکر کنیم تا شاهد رشد و تغییرات خویش باشیم.


ادامه مطلب

[ شنبه 20 آبان 1396 ] [ 01:16 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی پا به جهان نمیگذارد...
ما چرا در کنگره ، وادی را می آموزیم و آموزش میدهیم؟

مشارکت همسفر لیلا:
با توجه به وادی ها  ما به آن جهانبینی که نیاز داریم ، دست میابیم . وادی اول که بسیار مهم هم میباشد ، با محتوا "تفکر"  به ما می آموزد که تمامی افکار منفی را از خود دور کرده و فرد باید در مسیر ارزش ها قدم بگذارد و این مهم ، زمانی حاصل میگردد که ما تفکر مثبتی داشته باشیم تا بتوانیم مسیر ارزشها را طی کنی و در وادی دوم ما متوجه میشویم که بیهوده پا به جهان نگذاشته ایم

+وادی چیست: وادی در لغت به معنای توقفگاه است ،ما در کنگره 14 وادی داریم که تمامی این وادی ها برگرفته شده از آیات ، قوانین و فرامین الهی است و همه برگرفته از ایات قرانی میباشد.
ما در کنگره 60 یک مثلث تعادل داریم  "جسم ، روان ، جهانبینی" که مثلث درمانی کنگره میباشد. فرد وقتی معتاد می شود ، بواسطه ی  مخدری که استفاده کرده ، مخدر بیرونی را جایگزین مخدر درونی ِ خود کرده و این جایگزینی موجب عدم تعادل در وی خواهد شد و جسمش بیمار میشود. در این حال تمامی حس های منفی به سراغش می آیند و کم کم بواسطه ی همان نیروهای منفی و حس های منفی که جایگزین حس ها و نیروهای مثبت میشوند، جهانبینی فرد مختل خواهد شد.

+روان چیست: همان خلق و خو فرد است ، افرادی که بیماری روانپریشی دارند یعنی خلق و خو آنها بهم ریخته است

افراد وارد کنگره میشوند و اولین متون اموزشی که در اختیارشان قرار میگیرد تا جسم و روان و جهانبینیشان به تعادل برسد ، همین وادی هاستوادی ها همگی پشت سر هم به عنوان مکمل یکدیگر آمده اند. در وادی اول اموزش میبینیم که تفکر کنیم و در وادی دوم می آموزیم که وجود خود را غنیمت شماریم، وجود ما به هیچ نیست و هر فرد در هستی ، حتما نقش مهمی دارد.برداشت از سی دی گلریزان:

اصلی ترین هدف اقای مهندس در این  سی دی چه بوده؟

مشارکت اعضا لژیون :
سلام دوستان لیلا هستم همسفر
اصلی ترین موضوع این است که اگر ساکنین یک جایی ، افراد خوب و آبادگری باشند ، حتی اگریک بنا ویران باشد ، چون ساکنین آن خوب هستند ، آن بنا نیز حتما آباد خواهد شد و بالعکس اگر ساکنینش افراد خوب و با لیاقتی نباشند ، بنای آباد را حتما ویرانه خواهند کرد.

سلام دوستان عاطفه  هستم همسفر
افراد خودشان میتوانند زندگی را برای خودشان خوب و یا بد کنند و این افراد تنها خودشان در زنگیشان نقش مهم را ایفا میکنند و بستگی به خود فرد دارد .

سلام دوستان زینب هستم یک همسفر
همه افراد ذاتا خوب هستند و این اعمال و رفتار ماست که میتواند خوبی را در ما پرورش بدهد یا بدی جایگزین آن شود

سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
اصلی ترین هدف آقای مهندس ،همان موضوع گلریزان است
_________

آقای مهندس بحث را از یک نکته شروع کردند ، ازنکته ی : اگر بنایی آباد باشد ،ساکنین آن خراب باشد ، حتما آن بنا ویران خواهد شد ...اما اگر بنایی ویران باشد و ساکنین آن خوب باشند ، آن بنا آباد خواهد شد.  صحبتها از این جمله اغاز و کم کم به شهر وجودی میرسد ، اینکه ما چگونه میتوانیم بر شهر وجودی خود حکمرانی کنیم ،چگونه میتوانیم شهر وجودی که همان جسممان هست را سالم نگه داریم و  در آخر به هفته ی گلریزان که در پیش رو هست ، اشاره نمودند.
سی دی گلریزان مربوط به بعد اجتماعی انسان است و به رفتارهای اجتماعی ما میپردازد.

+عمل گلریزان چیست : کمک کردن هرکسی که میل به انجام این عمل دارد به هر مقدار ،بدون هیچ اجبار . کنگره 60  یک هفته در سال به گلریزان اختصاص داده  است

ساکنین بی لیاقت از چند طریق شهر جودی خودرا خراب میکنند؟

ما ساکنین با لیاقت بودیم که توانستیم زندگیمان را نگه داریم . بنای خانه و زندگی خودمان را اباد نگه داشتیم ، خداوند به ما لیاقت و خوبی داده تا جهت تحکیم زندگی مان حالا در کنگره هستیم و باتوجه به شرایط اموزش ببینیم که چگونه آنرا اباد کنیم. وقتی یک فرد در کارخانه به سمت مدیریت میرسد ، یک مدیریت بحران و یک مدیریت در شرایط خوب وجود دارد . دقیقا مدیریت ما در زندگی خودمان ، مدیریت بحران است .

لژیون هم ، همانند یک شهر برای ماست .ما در یک لژیون باید فرمانبردار باشیم ، اموزش ها را بگیریم ، مشارکت انجام بدهیم و خدمت کنیم چه در کنگره چه در وبلاگ و....

صراط مستقیم چگونه راهی است؟
صراط مستقیم مسیر طویل و عریضی میباشد (زیرا پیامبران و امامان و خداوند در ان راه ، همراه هستند)که انسانهای درست از ان گذر میکنند . به پیروی کردن از دستورات خداوند صراط مستقیم میگویند.
در صراط مستقیم دو کار باید انجام داد ، داشتن صبر و قلبی بزرگ
همسفری که نا امید باشد و مدام به مسافر بگوید که نه ! تو درمان نمیشوی ، این درست نیست و مدام "نه" را تکرار کند ، این همسفر نمیتواند یک فرد آبادگر باشد همسفری که مدام بدنبال یافتن نقاط ضعف از مسافر هست و مدام ناامیدی را در مسافرش تزریق میکند ، فرد بالیاقتی در مسیر ابادگری نیست .

برای آباد کردن شهر وجودیمان چه باید کرد؟
باید توجه به طب سنتی داشت . یک خوک از غذای فاسد استفاده میکند و همچنین یک سوسمار شکار خودش را نگه میدارد تا فاسد شود بعد از ان تغذیه میکند ، انسانها هم تمام مواد غذایی خود را به مرحله فاسد شدن میرسانند بعد از ان استفاده میکنند . در فصل گوجه فرنگی ، از ربی که در کارخانه با کدو و موادهای دیگر ترکیب شده و در قوطی قرارداده شده و مدتها هم در فروشگاه ها میماند ، ما از ان استفاده میکنیم ! ما هم تمام مواد غذایی را سم میکنیم و از انها تغذیه میکنیم
درکنگره ...
مثلا در وادی اول اورده شده که "با تفکر ساختارها اغاز میگردد و بدون تفکر انچه هست ،رو به زوال هست"
ما در هرکاری بدون تفکر کردن ، دست بکار میشویم ، بعد که کار خودرا انجام دادیم و به نتیجه ای نرسیدیم  ، به عقب برمیگردیم و خود را سرزنش میکنیم که چرا در اول ، تفکر نکردیم !!!

انسانهای فکور و اهل بصیرت چه افرادی هستند؟
انسانهای فکور در مواجه با مشکلات به دنبال یافتن راه حلی هستند و انسانهای اهل بصیرت افرادی هستند که از خودشان سوال کنند چرا این مشکل برایم پیش امد؟؟
برای اداره کنگره ما نیاز به سه نیرو داریم :
علم و دانش (آموزشها ، روش Dst و سیدی ها)
نیروز انسانی (کمک راهنما ، مرزبانان و ...)
پول
[ چهارشنبه 10 آبان 1396 ] [ 10:21 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم (ص):
 کسی که ازدواج می‌کند نصف دینش را حفظ کرده است.
ازدواج یک نیاز مهم در آدمی است، ازدواج مهم‌ترین تصمیم زندگی برای ایجاد کانون گرم و پرمهر خانواده است و این میل به‌طور فطری در انسان‌ها وجود دارد بزرگ‌ترین پناهگاه مطمئن برای جوانان و بلکه تمامی انسان‌ها خانواده است.
ازدواج یک ضرورت حیاتی است هر چه این امر در جوانی به وقوع بپیوندد بهتر است چون جوانی دوره سرنوشت سازی می‌باشد، انعطاف‌پذیری، تغییرپذیری، توانایی گرفتن تصمیم‌های درست ..... مهم‌ترین و بهترین عناصر جوانی هستند که می‌توانند دو جنس را با افکار و اندیشه‌های متفاوت را به‌گونه‌ای کنار هم قرار دهند که درنهایت به‌نوعی یگانگی برسند و با همفکری یک زندگی مشترک ایدئال بنا کنند.
ازدواج یک سنت نبوی و مایه برکت است و ازنظر قرآن باعث آرامش روح آدمی می‌شود.

و این‌یکی از نشانه‌های رحمت الهی است به ازدواج .....
و اما زنگ خطر افزایش سن ازدواج در جامعه...!!!!
تأخیر در ازدواج ازنظر اسلام امری نکوهیده است.
عوامل بسیاری باعث تأخیر در ازدواج شده‌اند .... در اینجا به چند عامل اشاره می‌شود:
عوامل اقتصادی: نداشتن مسکن، شغل مناسب، نداشتن سرمایه کافی برای تهیه لوازم اولیه، جشن، تهیه جهیزیه و ....
که با توکل به پروردگار و حرکت در صراط مستقیم و مدد خواستن از قدرت مطلق و گذشتن از برخی خواسته‌های نامعقول و پایین آوردن سطح توقع می‌توان به این شکل تا حدی حل کرد
طبق حدیثی از امام صادق (ع): هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت به لطف خداوند بدگمان شده است چراکه خداوند می‌فرماید: اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل و کرم خود بی‌نیازشان می‌کند.
عوامل اجتماعی: تحصیلات دانشگاهی، طولانی شدن زمان تحصیل، اعتیاد و افزایش جرائم، روابط سرد، همسر آزاری، ترس از طلاق، مقایسه کردن که خود قیاس کردن از وسوسه‌های شیطان است، ترس از بی‌مسئولیت بودن همسر، مهریه سنگین ....

عوامل فرهنگی: داشتن الگوهای رفتاری غلط، نداشتن ایمان، حجاب، نفوذ فرهنگ غربی به فرهنگ اسلامی باعث شده دستورات اسلامی به دست فراموشی سپرده شود .....
به‌عنوان‌مثال وقتی فرهنگ حجاب در جامعه حاکم باشد رابطه با نامحرم در چارچوب خاص طبق موازین شرعی انجام می‌پذیرد اما متأسفانه ارزش‌های مصنوعی جایگزین شده‌اند با بی‌ارزش‌های غربی ....
رعایت نکردن حریم و پوشش خاص نداشتن زمینه را برای ارضای نامشروع باز گذاشته و تعلقات جنسی منحصر به خانواده و ازدواج نمی‌شود ...
بدحجابی در دختران وزنان راه را برای لذت‌جویی مردان باز گذاشته و مردان با این تصور و باور غلط که ازدواج باعث سلب آزادی از آنان شده و دچار محدودیت شدند تن به ازدواج نمی‌دهند.. و عده‌ای دیگر هم به دختران بدبین شده بدون اینکه تفکر کنند از ازدواج سر باز می‌زنند.
جوانان آرمان‌گرا شده‌اند و در عالم خیال‌پردازی خود یا منتظر شخص رؤیایی هستند که در ذهن خودساخته‌اند و یا بر مبنای یک احساس و یک الگوی غلط ازدواج‌کرده و شکست می‌خورند

و یک الگوی منفی برای دیگران می‌شوند
اما چه‌بسا با تفکر صحیح مدد گرفتن و توجه به آیات قرآنی و تغییر نگرش‌ها و ارزش نهادن به تأهل و اینکه مجرد بودن یک ضد ارزش می‌باشد می‌توان گام بزرگی برای حل این مشکل برداشت.
جوانان باید توجه کنند که با ازدواج سامانه فکری و تمرکز به کار می‌افتد روح و روان انسان به آرامش می‌رسد.
و اما با بالا رفتن سن ازدواج سردرگمی و آشفتگی فکری و ذهنی به وجود می‌آید و انسان قادر به تصمیم‌گیری‌های درست و بزرگ برای ادامه حیات نخواهد داشت.

نگارنده : همسفر الهام[ یکشنبه 7 آبان 1396 ] [ 07:40 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
بنام حضرت حق

سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

خدا را هزاران بار شکر میکنم که بار دیگر در چنین فضای پاکی در کنار یکدیگر قرار گرفته ایم.امیدوارم که درهای جدیدی از اموزشهای کنگره به روی ما باز شود و از اقیانوس علم کنگره  مطالب خوبی را برداشت نماییم و بتوانیم دیدگاه هایمان را نسبت به زندگی تغییر دهیم .

تمامی حس های منفی از جمله ترس ، خشم و ... همگی محصول عمل خود انسان میباشد  .
در تعریف ساختار میتوان گفت :
نفس انسان دارای یک سری خواسته ها میباشد و یک سری نیز ذررات تشکیل دهنده نیز دارد که تمامی این ذرات تشکیل دنده که هم نوع و همجنس خود هستند ، به هم نزدیک شده و با یک هدف معین و مشترک به یکدیگر پیوسته و تشکیل یک ساختار را میدهند.
این ساختارها همگی در جمع ، دو هدف  مشترک را نیز دنبال میکنند :
 1.تلاش برای حفظ و بقا خویش 2. تلاش برای گسترش و رشد خود
ذراتی که خواهان خشم یا منیّت هستند به درون نفس گرد هم می آیند و مجموعه یا ساختار آنرا تشکیل میدهند. این ذرات به تنهایی هیچ هستند و نمیتوانند به خواسته ی خود ، حتی نزدیک شوند ، پس با جمع شدن در کنار هم ، به قدرت دست می یابند تا به هدف خود برسند...
مهمترین عوامل برای به قدرت رسیدن : نظم ، وقت شناسی  و برنامه ریزی است.
ساختارهای منفی هرگاه که احساس خطر کنند (یعنی زمانیکه حس کنند نتوانند بر فرد غلبه کنند) یکدیگر را زنجیروار حمایت کرده و یکی پس از دیگری به کمک هم می آیند.... ترس ، خشم و سپس نا امیدی .
این ساختارها تمامی ِ انرژی خود را از ذخایر انرژی انسانی میگیرند (انسانها انرژی ها را از کاینات میگیرند)
به عنوان مثال: خشم انرژی خود را از فرد گرفته و سپس ناامیدی به سراغ او می آید و فرد را از پای می اندازد ، تمام انگیزه ی انسان را میگیرد و به فردی بی مصرف تبدیل میکند
[ سه شنبه 2 آبان 1396 ] [ 12:16 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا نگران چیزهایی هستید که از عهده تغییر دادنشان بر نمی آیید؟ رها کنید و به پیش روید ، چون زندگی منتظر نمی ماند.

امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختیها و ترسهایم روبرو خواهم گشت و ایمان دارم که همه چیز بهتر خواهد شد.وقتی به خود ایمان داشته باشید ، نیازی نخواهید داشت تا دیگران شما را باور داشته باشند.
کنگره 60
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات