وبلاگ همسفر عاطفه فلاح
 
گزارش کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه
96/7/24
جلسه دوازدهمین جلسه از دوره ی  چهل وپنجم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره۶۰  ویژه ی همسفران نمایندگی شادآباد روز های دوشنبه مورخ ۹۶/۷/۲۴ به استادی خانم عاطفه ونگهبانی خانم سمیرا ودبیری خانم فروغ با دستور جلسه "از فرمانبری تا فرماندهی" راس ساعت ۱۵:۳۰آغاز به کار نمود.
سخنان استاد :
خیلی خوشحالم یک‌بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم؛ که بتوانم خدمت کنم. از خانم سمیرای عزیز و دبیر محترمشان خانم فروغ تشکر می‌کنم.
و اما دستور جلسه امروز، از فرمان‌برداری تا فرماندهی است. این دستور جلسه یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین دستور جلسات است و همچنین بسیار پر خیروبرکت است.
دستور جلسه از دو کلمه مجزا با دو معنی متفاوت تشکیل‌شده است، فرماندهی و فرمان‌برداری.
فرمان‌بردار به کسی گفته می‌شود؛ که فرمان‌هایی که به وی داده می‌شود را انجام می‌دهد و فرمانده به کسی گفته می‌شود؛ که فرمانی را بر مبنای تفکر صادر می‌کند، چه آن تفکر مثبت باشد و چه منفی. وقتی تفکر مثبت باشد، فرمانی؛ که صادر می‌شود مثبت است و نتیجه کاری؛ که انجام می‌شود ختم به خیر می‌شود؛ اما وقتی تفکر منفی باشد، نتیجه کار قطعاً منفی می‌شود و منتهی به شر خواهد شد

به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید...

سخنان استاد :
خیلی خوشحالم یک‌بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم؛ که بتوانم خدمت کنم. از خانم سمیرای عزیز و دبیر محترمشان خانم فروغ تشکر می‌کنم.
و اما دستور جلسه امروز، از فرمان‌برداری تا فرماندهی است. این دستور جلسه یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین دستور جلسات است و همچنین بسیار پر خیروبرکت است.
دستور جلسه از دو کلمه مجزا با دو معنی متفاوت تشکیل‌شده است، فرماندهی و فرمان‌برداری.
فرمان‌بردار به کسی گفته می‌شود؛ که فرمان‌هایی که به وی داده می‌شود را انجام می‌دهد و ...
فرمانده به کسی گفته می‌شود؛ که فرمانی را بر مبنای تفکر صادر می‌کند، چه آن تفکر مثبت باشد و چه منفی. وقتی تفکر مثبت باشد، فرمانی؛ که صادر می‌شود مثبت است و نتیجه کاری؛ که انجام می‌شود ختم به خیر می‌شود؛ اما وقتی تفکر منفی باشد، نتیجه کار قطعاً منفی می‌شود و منتهی به شر خواهد شد.
برای توضیح بیشتر این دستور جلسه برمی‌گردم به سال‌های قبل، سال‌هایی؛ که همه درگیر اعتیاد بودیم.
همان‌طور؛ که می‌دانید، سیستم ایکس مسافران از طریق واردکردن مواد مخدر به جسمشان آسیب می‌بیند و سیستم ایکس ما همسفران از طریق تفکرات و انرژی‌های منفی. به خاطر زندگی در کنار یک مصرف‌کننده، ترس و خشم و ناامیدی شدیدی داشتیم و مدام در حال قیاس زندگی خودمان با دیگران بودیم و می‌گفتیم: چرا من؟ چرا زندگی من؟ چرا شوهر من؟ حال در آن شرایط، در آن قیاس‌ها، آن قضاوت‌ها و... وارد کنگره شدیم. اکثر همسفرها روزهای اولی؛ که وارد کنگره می‌شوند، در برابر آموزش‌ها ایستادگی می‌کنند. می‌گویند: چرا باید سی دی گوش کنم؟ چرا من باید به کنگره بیایم؟ مگر من مصرف‌کننده‌ام؟ از این قبیل سؤالات زیاد می‌پرسند و این باعث می‌شود، فرمان‌برداری خوبی انجام ندهند؛ اما وقتی کم‌کم آموزش گرفتند و آگاهی و دانایی‌شان بالاتر رفت، دیگر تبدیل به یک فرمان‌بردار خوب می‌شوند.

وقتی درست تفکر می‌کنیم، وقتی قدرت اختیار خودمان را محترم می‌شماریم، وقتی می‌فهمیم باید حرکت کنیم تا ادامه راه نمایان شود، آن زمان است؛ که تفکر ما تغییر می‌کند و به‌واسطه دانایی‌ها و آگاهی‌هایی؛ که کسب کردیم، تبدیل به یک فرمان‌بردار خوب در کنگره می‌شویم و با گذشته‌مان فاصله می‌گیریم. دیگر هدف‌داریم و یکی از اصلی‌ترین هدف‌هایمان این است؛ که فرمانده خوبی بشویم، فرماندهی؛ که بتوانیم زندگی‌مان را جمع کنیم و از نابسامانی نجات بدهیم. وقتی‌که تبدیل به یک فرمانده خوب شدیم، فرمانده شهر وجودی خودمان شده و فرماندهی را از دست نیروهای تخریبی و اهریمنی می‌گیریم و به فرمانده شهر؛ که عقل است، می‌دهیم. حالا عقل است؛ که به‌جای نیروهای تخریبی، در شهر وجودی ما حکمرانی می‌کند، پس اولین نتیجه‌ای؛ که در فرمان‌برداری خوب در کنگره می‌گیریم، فرماندهی خوب در شهر وجودی‌مان و فرماندهی بر جسم و روان خودمان است.
حالا بعضی از ما وقتی‌که آموزش‌ها را بهتر دریافت کرده و در مسیر کنگره بهتر حرکت کردیم، تبدیل به راهنمای تازه واردین می‌شویم، تبدیل به فرمانده، در قالب یک کمک راهنما می‌شویم و فرماندهی لژیون را داریم و می‌توانیم به همنوعان خودمان در کنگره کمک کنیم. تبدیل به مرزبان می‌شویم و می‌توانیم فرماندهی یک شعبه را در دست داشته باشیم و حرکت در این جایگاه‌ها خیروبرکت بیشتری برایمان دارد.
زمانی می‌توانیم یک فرمانده خوب باشیم؛ که فرمان‌بردار خوبی باشیم.

آقای امین می‌فرمایند: زمانی می‌توانیم به کسی بگوییم؛ که کاری را انجام بدهد؛ که خودمان انجام داده باشیم. یک کمک راهنما زمانی؛ که خودش حرمت‌ها را درست رعایت نکند، به‌موقع در جلسات حضور نداشته باشد یا به سبد کمک نکند و ... نمی‌تواند به رهجو پیشنهاد بدهد؛ که او انجام بدهد، شاید در صور آشکار این پیام را به رهجویش بدهد؛ اما در صور پنهان حرف آن راهنما، برش و تأثیر خاصی را روی رهجو ندارد.
زمانی؛ که در جهت مستقیم حرکت کنیم و فرمان‌بردار خوبی در کنگره باشیم، حتماً نیروهای الهی کنگره ۶۰، به ما کمک می‌کنند، حتماً قدرت مطلق به ما کمک می‌کند و یکی از وعده‌های خداوند است؛ که وقتی انسان‌ها در مسیر صراط مستقیم حرکت می‌کنند، قطعاً خداوند به آنها یاری می‌رساند.
در آخر صحبت‌هایم می‌خواهم بگویم؛ همان‌طور که جلوی در ورودی کنگره می‌بینیم؛ که نوشته‌شده جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰؛ یعنی هدفی؛ که کنگره دارد تربیت کردن انسان و رسیدن به مقام بالای انسانی است، پس ما باید فرمان‌بردارهای خوبی شویم تا بتوانیم در آینده تبدیل به فرماندهان خوبی شویم و خودمان را برای فرمانده شدن در آکادمی کنگره ۶۰ آماده کنیم.

تهیه گزارش: همسفر مرجان[ جمعه 28 مهر 1396 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا نگران چیزهایی هستید که از عهده تغییر دادنشان بر نمی آیید؟ رها کنید و به پیش روید ، چون زندگی منتظر نمی ماند.

امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختیها و ترسهایم روبرو خواهم گشت و ایمان دارم که همه چیز بهتر خواهد شد.وقتی به خود ایمان داشته باشید ، نیازی نخواهید داشت تا دیگران شما را باور داشته باشند.
کنگره 60
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic