وبلاگ همسفر عاطفه فلاح
 
بنام قدرت مطلق الله

فردی؛ که تحت هر عنوانی به جسم خود آسیب رسانده است...
حال چه با الکل و چه هر نوع ماده مخدری؛ چون جسم او از تعادل خارج‌شده است، روان و خلق و خویش هم عوض می‌شود و حرکات و رفتاری انجام می‌دهد؛ که در شأن و مقام انسانی نمی‌باشد.


 لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


انسان به‌طورکلی از سه مؤلفه جسم، روان و جهان‌بینی تشکیل‌شده است. در اثر استفاده از مواد مخدر، مواد مخدر بیرونی، جایگزین مواد مخدر طبیعی بدن شده‌اند و جسم و روان و جهان‌بینی فرد از حالت طبیعی خارج‌شده است.

روان به‌طورکلی؛ یعنی خلق‌وخو و رفتار و کردار هر انسان. فردی؛ که به‌اصطلاح روانی است؛ یعنی خلق و خویش به‌هم‌ریخته است. 
یکی حسود است، یکی پرخاشگر و غیره. خلق‌وخو هم بر اساس جسم و جهان‌بینی (افکار و اندیشه) هر انسانی شکل می‌گیرد و ساخته می‌شود. فردی که تحت هر عنوانی به جسم خود آسیب رسانده است، حال چه با الکل و چه هر نوع ماده مخدری؛ چون جسم او از تعادل خارج‌شده است، روان و خلق و خویش هم عوض می‌شود و حرکات و رفتاری انجام می‌دهد؛ که در شأن و مقام انسانی نمی‌باشد.

ژن و عوامل ژنتیک؛ که ریشه در جسم انسان دارند، باعث به هم ریختن خلق‌وخوی فرد می‌شوند. مثلاً بعضی افراد به‌صورت ژنتیک، تولید دوپامین و سروتونین بدنشان پایین است و اینها افرادی عصبی و زودجوش هستند و پرخاشگرند.

دلیل دیگر به‌هم‌ریختگی خلق‌وخوی افراد، جهان‌بینی، افکار و اندیشه آنها می‌باشد. افکار و حس‌های منفی مثل ناامیدی، تنفر، قیاس، انتقام و ... از جمله افکار منفی هستند؛ که خلق‌وخوی فرد را به هم می‌ریزند. اگر در اوج خوشحالی به بدترین روز زندگی و یا بدترین اتفاق زندگی خود فکر کنیم، تبدیل به انسانی غمگین، عصبی و افسرده می‌شویم؛ چون افکار منفی تأثیر مستقیم بر روی خلق‌وخوی انسان دارند و بالعکس.

جهان‌بینی؛ یعنی دیدن جهان و هر کس با دید خودش به جهان نگاه می‌کند، مثل نگرش ادیان مختلف به مسائل و یا طرز تفکر انسان‌ها نسبت به سلیقه‌ها و ادیان خودشان. هر دین و مذهبی اعتقاد دارد؛ که آیین و روش آنها درست است و همه انسان‌ها باید مثل آنها فکر کنند در صورتی؛ که هیچ‌وقت چنین چیزی امکان‌پذیر نیست؛ چون ما نمی‌توانیم همه جهان را با دیدگاه خود همراه کنیم و چنین انتظاری، اثر منفی بر روی روان و اندیشه انسان ایجاد خواهد کرد.

ما فقط باید در صراط مستقیم باشیم و ببینیم؛ که فرامین الهی به ما چه می‌گویند. فرامین الهی می‌گویند: دروغ نگو، رشوه نگیر، پیمان‌شکنی نکن، دزدی و تجاوز نکن. در همه ادیان الهی، فرامین الهی محترم شمرده‌شده است و هیچ دینی نیست؛ که دروغ گفتن، دزدی کردن و ... را کار خوبی بداند.

نیروی الهی کمک‌رسان و مدد زندگی ما است. 
وقتی به خداوند ایمان و امید داریم، در مواجه شدن با مشکلات و مصائب زندگی کم نمی‌آوریم و ایمان و امید به خدا نیروی عظیمی به ما می‌بخشد؛ که در برابر مشکلات محکم باشیم. 
اگر اعتقادی به خداوند نداشته باشیم از مرگ هراسی بس شدید در دل ما می‌افتد؛ ولی اگر به خداوند اعتقاد داشته باشیم می‌دانیم؛ که مرگ سفری است از این بعد به بعد دیگر و مرگ تولدی و شروعی دوباره است.

 

نگارنده: 
کمک راهـــــــنمای محترم، همسفر عاطفه
تهیه و تنظیم: همسفر الهام

نمایندگی شادآباد[ شنبه 15 مهر 1396 ] [ 09:41 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا نگران چیزهایی هستید که از عهده تغییر دادنشان بر نمی آیید؟ رها کنید و به پیش روید ، چون زندگی منتظر نمی ماند.

امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختیها و ترسهایم روبرو خواهم گشت و ایمان دارم که همه چیز بهتر خواهد شد.وقتی به خود ایمان داشته باشید ، نیازی نخواهید داشت تا دیگران شما را باور داشته باشند.
کنگره 60
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات