وبلاگ همسفر عاطفه فلاح
 
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
بعد از گذشتن از وادی تفکر و شناخت ماهیت و ذات وجودی خودمان و اینکه حتماً در آفرینش انسان‌ها و موجودات هدفی وجود داشته است، اکنون قدم در منزلگاه و وادی دیگری می‌گذاریم و لازم و ضروری است که چشمانِ مه‌گرفته و غبارگرفته از حس‌ها و انرژی منفی خود را بزداییم و آنها را به حقیقتی غیرقابل‌انکار بازکنیم.
وادی و منزلگاه سوم: باید دانست که هیچ موجودی به‌اندازه خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.
در این وادی، چند نکته مهم و ضروری به ما یادآور می‌شود؛
اینکه باید همواره مشکلات و سختی‌های زندگی خود را به‌عنوان بازپرداخت بدهی خود، بپذیریم و همیشه و در همه حال مسئولیت کارهایمان را خودمان بر عهده بگیریم و اینکه همواره باید سعی‌کنیم تا مسائل و مشکلاتمان را با تفکر و تدبر حل نماییم و ازنظر مشورتی دیگران استفاده کنیم.
این وادی به زیبایی هر چه تمام به ما گوشزد می‌کند که اگر در زندگی متحمل مشکلات و سختی‌های فراوان شده‌ایم و اگر تا امروز به زیبایی هر چه تمام، کم‌وکاستی‌های زندگی خود را، گردن دیگران می‌انداختیم و از زیر مسئولیت‌های زندگی خود شانه خالی می‌کردیم، دیگر بس است.
یک مسافر زمانی که پای در کنگره می‌گذارد و در مسیر درمان و آموزش قرار می‌گیرد، شرط اولیه درمان این است؛ که ابتدا باید مصرف‌کنندگی خود را بپذیرد و بپذیرد که خودش، فقط و فقط خودش، چه آسیب‌هایی را به جسم و روان و شهر وجودی خودش وارد کرده و سیستم داخلی بدن خود را از چرخه طبیعی خارج کرده است و عمیقاً به این نکته خیلی مهم برسد؛ که اگر او امروز بیمارِ اعتیاد است و در وادی اعتیاد قرارگرفته است، فقط و فقط خودش بوده است و به این باور مهم برسد که حتماً می‌تواند درمانگر خودش باشد و تنها کسی که می‌تواند در این امر مهم به او کمک کند، فقط خویشتن خویش می‌باشد. راهنما در کنگره ۶۰، فقط و فقط نقش بلد راه را دارد و راه را نشان می‌دهد و حرکت و کار اصلی را خود رهجو باید آغاز نماید؛ نه راهنما، نه همسفر و نه هیچ‌کس دیگر.
یک فرد مصرف‌کننده در ابتدا درمان باید خواست‌هایی را خودش در خودش به وجود آورد و در ادامه در جهت درمان خودش بایستد و راه درمان را پیش بگیرد و در ادامه راهنما و همسفر نیز به او کمک می‌کنند.
مسافر قبل از ورود به کنگره ۶۰، تحت القائات نیروهای شیطانی و اهریمنی قرارگرفته است و خودش اجازه داده است؛ که شیطان یا همان ماده به زیباترین شکل ممکن وارد افکار و شهر وجودی‌اش شوند و فرماندهی جسم و روانش را به‌آسانی در اختیار اهریمن قرار داده است و خمر باعث شده است که پرده و پوشش و حجاب ضخیمی بر روی عقل و احساس و ادراک او قرار گیرد و او را از مسیر درست زندگی بازدارد.
یک همسفر هم به همین‌گونه، در همسفر خمر؛ که همان منیت ها، خشم‌ها، ترس‌ها و ناامیدی‌هایش است، به‌صورت پوشش و حجاب بر روی عقل و احساسش و ادراکش قرارگرفته است و باعث می‌شود که او نتواند راه درست را تشخیص دهد.
با قرار گرفتن مسافر و همسفر، باهم و در کنار هم در مسیر آموزش‌های کنگره، کم‌کم به خودشان کمک می‌کنند که این پرده و پوشش کنار رود و زندگی پر از آرامش، روی خود را به آنها بگشاید، به‌شرط اینکه سه اصل مهم در وادی سوم همواره رعایت شود.
نگارنده: کمک راهنما سرکار عاطفه
تایپ : همسفر فتانه
عکس : همسفر فریده[ یکشنبه 28 آبان 1396 ] [ 12:19 ب.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا نگران چیزهایی هستید که از عهده تغییر دادنشان بر نمی آیید؟ رها کنید و به پیش روید ، چون زندگی منتظر نمی ماند.

امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختیها و ترسهایم روبرو خواهم گشت و ایمان دارم که همه چیز بهتر خواهد شد.وقتی به خود ایمان داشته باشید ، نیازی نخواهید داشت تا دیگران شما را باور داشته باشند.
کنگره 60
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات