وبلاگ همسفر عاطفه فلاح
 
سلام دوستان عاطفه هستم همسفر

هیچ مخلوقی جهت بیهودگی پا به جهان نمیگذارد...
ما چرا در کنگره ، وادی را می آموزیم و آموزش میدهیم؟

مشارکت همسفر لیلا:
با توجه به وادی ها  ما به آن جهانبینی که نیاز داریم ، دست میابیم . وادی اول که بسیار مهم هم میباشد ، با محتوا "تفکر"  به ما می آموزد که تمامی افکار منفی را از خود دور کرده و فرد باید در مسیر ارزش ها قدم بگذارد و این مهم ، زمانی حاصل میگردد که ما تفکر مثبتی داشته باشیم تا بتوانیم مسیر ارزشها را طی کنی و در وادی دوم ما متوجه میشویم که بیهوده پا به جهان نگذاشته ایم

+وادی چیست: وادی در لغت به معنای توقفگاه است ،ما در کنگره 14 وادی داریم که تمامی این وادی ها برگرفته شده از آیات ، قوانین و فرامین الهی است و همه برگرفته از ایات قرانی میباشد.
ما در کنگره 60 یک مثلث تعادل داریم  "جسم ، روان ، جهانبینی" که مثلث درمانی کنگره میباشد. فرد وقتی معتاد می شود ، بواسطه ی  مخدری که استفاده کرده ، مخدر بیرونی را جایگزین مخدر درونی ِ خود کرده و این جایگزینی موجب عدم تعادل در وی خواهد شد و جسمش بیمار میشود. در این حال تمامی حس های منفی به سراغش می آیند و کم کم بواسطه ی همان نیروهای منفی و حس های منفی که جایگزین حس ها و نیروهای مثبت میشوند، جهانبینی فرد مختل خواهد شد.

+روان چیست: همان خلق و خو فرد است ، افرادی که بیماری روانپریشی دارند یعنی خلق و خو آنها بهم ریخته است

افراد وارد کنگره میشوند و اولین متون اموزشی که در اختیارشان قرار میگیرد تا جسم و روان و جهانبینیشان به تعادل برسد ، همین وادی هاستوادی ها همگی پشت سر هم به عنوان مکمل یکدیگر آمده اند. در وادی اول اموزش میبینیم که تفکر کنیم و در وادی دوم می آموزیم که وجود خود را غنیمت شماریم، وجود ما به هیچ نیست و هر فرد در هستی ، حتما نقش مهمی دارد.برداشت از سی دی گلریزان:

اصلی ترین هدف اقای مهندس در این  سی دی چه بوده؟

مشارکت اعضا لژیون :
سلام دوستان لیلا هستم همسفر
اصلی ترین موضوع این است که اگر ساکنین یک جایی ، افراد خوب و آبادگری باشند ، حتی اگریک بنا ویران باشد ، چون ساکنین آن خوب هستند ، آن بنا نیز حتما آباد خواهد شد و بالعکس اگر ساکنینش افراد خوب و با لیاقتی نباشند ، بنای آباد را حتما ویرانه خواهند کرد.

سلام دوستان عاطفه  هستم همسفر
افراد خودشان میتوانند زندگی را برای خودشان خوب و یا بد کنند و این افراد تنها خودشان در زنگیشان نقش مهم را ایفا میکنند و بستگی به خود فرد دارد .

سلام دوستان زینب هستم یک همسفر
همه افراد ذاتا خوب هستند و این اعمال و رفتار ماست که میتواند خوبی را در ما پرورش بدهد یا بدی جایگزین آن شود

سلام دوستان عاطفه هستم همسفر
اصلی ترین هدف آقای مهندس ،همان موضوع گلریزان است
_________

آقای مهندس بحث را از یک نکته شروع کردند ، ازنکته ی : اگر بنایی آباد باشد ،ساکنین آن خراب باشد ، حتما آن بنا ویران خواهد شد ...اما اگر بنایی ویران باشد و ساکنین آن خوب باشند ، آن بنا آباد خواهد شد.  صحبتها از این جمله اغاز و کم کم به شهر وجودی میرسد ، اینکه ما چگونه میتوانیم بر شهر وجودی خود حکمرانی کنیم ،چگونه میتوانیم شهر وجودی که همان جسممان هست را سالم نگه داریم و  در آخر به هفته ی گلریزان که در پیش رو هست ، اشاره نمودند.
سی دی گلریزان مربوط به بعد اجتماعی انسان است و به رفتارهای اجتماعی ما میپردازد.

+عمل گلریزان چیست : کمک کردن هرکسی که میل به انجام این عمل دارد به هر مقدار ،بدون هیچ اجبار . کنگره 60  یک هفته در سال به گلریزان اختصاص داده  است

ساکنین بی لیاقت از چند طریق شهر جودی خودرا خراب میکنند؟

ما ساکنین با لیاقت بودیم که توانستیم زندگیمان را نگه داریم . بنای خانه و زندگی خودمان را اباد نگه داشتیم ، خداوند به ما لیاقت و خوبی داده تا جهت تحکیم زندگی مان حالا در کنگره هستیم و باتوجه به شرایط اموزش ببینیم که چگونه آنرا اباد کنیم. وقتی یک فرد در کارخانه به سمت مدیریت میرسد ، یک مدیریت بحران و یک مدیریت در شرایط خوب وجود دارد . دقیقا مدیریت ما در زندگی خودمان ، مدیریت بحران است .

لژیون هم ، همانند یک شهر برای ماست .ما در یک لژیون باید فرمانبردار باشیم ، اموزش ها را بگیریم ، مشارکت انجام بدهیم و خدمت کنیم چه در کنگره چه در وبلاگ و....

صراط مستقیم چگونه راهی است؟
صراط مستقیم مسیر طویل و عریضی میباشد (زیرا پیامبران و امامان و خداوند در ان راه ، همراه هستند)که انسانهای درست از ان گذر میکنند . به پیروی کردن از دستورات خداوند صراط مستقیم میگویند.
در صراط مستقیم دو کار باید انجام داد ، داشتن صبر و قلبی بزرگ
همسفری که نا امید باشد و مدام به مسافر بگوید که نه ! تو درمان نمیشوی ، این درست نیست و مدام "نه" را تکرار کند ، این همسفر نمیتواند یک فرد آبادگر باشد همسفری که مدام بدنبال یافتن نقاط ضعف از مسافر هست و مدام ناامیدی را در مسافرش تزریق میکند ، فرد بالیاقتی در مسیر ابادگری نیست .

برای آباد کردن شهر وجودیمان چه باید کرد؟
باید توجه به طب سنتی داشت . یک خوک از غذای فاسد استفاده میکند و همچنین یک سوسمار شکار خودش را نگه میدارد تا فاسد شود بعد از ان تغذیه میکند ، انسانها هم تمام مواد غذایی خود را به مرحله فاسد شدن میرسانند بعد از ان استفاده میکنند . در فصل گوجه فرنگی ، از ربی که در کارخانه با کدو و موادهای دیگر ترکیب شده و در قوطی قرارداده شده و مدتها هم در فروشگاه ها میماند ، ما از ان استفاده میکنیم ! ما هم تمام مواد غذایی را سم میکنیم و از انها تغذیه میکنیم
درکنگره ...
مثلا در وادی اول اورده شده که "با تفکر ساختارها اغاز میگردد و بدون تفکر انچه هست ،رو به زوال هست"
ما در هرکاری بدون تفکر کردن ، دست بکار میشویم ، بعد که کار خودرا انجام دادیم و به نتیجه ای نرسیدیم  ، به عقب برمیگردیم و خود را سرزنش میکنیم که چرا در اول ، تفکر نکردیم !!!

انسانهای فکور و اهل بصیرت چه افرادی هستند؟
انسانهای فکور در مواجه با مشکلات به دنبال یافتن راه حلی هستند و انسانهای اهل بصیرت افرادی هستند که از خودشان سوال کنند چرا این مشکل برایم پیش امد؟؟
برای اداره کنگره ما نیاز به سه نیرو داریم :
علم و دانش (آموزشها ، روش Dst و سیدی ها)
نیروز انسانی (کمک راهنما ، مرزبانان و ...)
پول
[ چهارشنبه 10 آبان 1396 ] [ 10:21 ق.ظ ] [ عاطفه وفـــا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

چرا نگران چیزهایی هستید که از عهده تغییر دادنشان بر نمی آیید؟ رها کنید و به پیش روید ، چون زندگی منتظر نمی ماند.

امروز نگرانی هایم را رها خواهم کرد ، با سختیها و ترسهایم روبرو خواهم گشت و ایمان دارم که همه چیز بهتر خواهد شد.وقتی به خود ایمان داشته باشید ، نیازی نخواهید داشت تا دیگران شما را باور داشته باشند.
کنگره 60
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات